مامایی در عمان

همه چیز درباره ی مهاجرت ماما به عمان

کشور عمان یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس است که اقتصادی بسیار قوی دارد. اقتصاد خوب و پویای کشور عمان باعث شده است تا بسیاری از پزشکان از جمله ماماها به این کشور مهاجرت کنند. لازم به ذکر است که در عمان شرایطی جهت اشتغال ماماها تعیین شده است که در همین مطلب به‌طور کامل آن‌ها را می‌گوییم؛ بنابراین اگر به دنبال اطلاعات کاملی در ارتباط با مهاجرت ماما به عمان هستید تا انتهای این مطلب را با دقت مطالعه بفرمایید.

شرط سابقه کاری و مدرک تحصیلی برای مهاجرت ماما به کشور عمان

یکی از شرایط مهاجرت ماما به کشور عمان این است که حتماً باید سابقه کاری داشته باشند. حداقل 2 سال سابقه کاری می‌تواند کار مهاجرت را برای شما ساده کند. دقت داشته باشید که باید گواهی معتبر جهت اثبات سابقه کاری خود ارائه دهید. به غیر از موضوع سابقه کاری، برای مهاجرت به کشور عمان، لازم است که حتماً مدارک تحصیلی خود را ترجمه کنید.

مهاجرت کاری ماما به کشور عمان

مهاجرت کاری ماما به کشور عمان

 

شغل مامایی، در لیست مشاغلی است که متقاضیان باید در آزمون پرومتریک شرکت کنند. آزمون پرومتریک، آزمونی است که برای رشته‌های پزشکی برگزار می‌شود. کسانی که می‌خواهند در کشور عمان مشغول به کار شوند و از دانشگاه‌های غیر عمانی مدرک پزشکی خود را گرفته‌اند، با شرکت در این آزمون می‌توانند مشغول به کار شوند. اگر نمی‌دانید که آزمون پرومتریک چیست و چه شرایطی دارد، نگران نباشید. در همین مطلب به‌طور کامل درباره آن توضیح می‌دهیم.

شرط آزمون پرومتریک برای مهاجرت ماما به کشور عمان

یکی از شرایط مهاجرت ماما به عمان این است که گزارش آزمون پرومتریک را ارائه دهند. آزمون پرومتریک، با این هدف برگزار می‌شود که متقاضیان مشاغل پزشکی، در شرایط یکسانی قرار بگیرند. همچنین برای شرکت در آن باید دانش زبان انگلیسی داشته باشید. به این دلیل که تمامی سؤالات آزمون به زبان انگلیسی طرح می‌شوند. آزمون پرومتریک، به‌صورت حضوری برگزار می‌شود، اما ثبت نام آن به‌صورت اینترنتی است.

آزمون پرومتریک برای مهاجرت ماما به کشور عمان

آزمون پرومتریک برای مهاجرت ماما به کشور عمان

 

برای ثبت نام در این آزمون، نیازی به حضور در جایی ندارید. به‌صورت اینترنتی و از طریق سایت پرومتریک می‌توانید ثبت نام کرده و هزینه آزمون خود را پرداخت نمایید. در حین ثبت نام، اطلاعات خود را ثبت می‌کنید و همچنین می‌توانید محل آزمون را انتخاب کنید. این آزمون در ایران برگزار نمی‌شود، اما می‌توانید با سفر به کشورهای همسایه یا خود کشور عمان، در آزمون پرومتریک شرکت کنید.

اگر بتوانید نمره قبولی خود را در این آزمون کسب کنید، می‌توانید به‌راحتی استخدام شوید. کسب امتیاز کافی از آزمون پرومتریک، ثابت می‌کند شما صلاحیت کافی برای طبابت را دارید. با این‌که آزمون پرومتریک یکی از مهم‌ترین شرایط برای مهاجرت ماما به عمان است، اما کافی نیست. شرایط دیگری هم برای مهاجرت به کشور عمان مطرح است.

  • شرایط حضور در حوزه امتحانی

یکی از شرایط بسیار مهم این است که باید نیم ساعت زودتر در حوزه حضور داشته باشید. در غیر این‌صورت نمی‌توانید آزمون دهید. همچنین بردن وسایل ممنوعه باعث باطل شدن آزمون شما می‌شود؛ بنابراین قبل از ورود به حوزه، باید آن‌ها را تحویل دهید. وسایلی مثل لپتاپ، موبایل و غیره از جمله وسایل ممنوعه هستند. درصورتی‌که سر جلسه به مشکلی برخورد کردید، مأمور جلسه را مطلع سازید. آزمون پرومتریک به‌صورت صوتی و تصویری تحت نظارت قرار می‌گیرد و در صورت مشاهده تخلف، از جلسه آزمون اخراج می‌شوید.

پکیج آزمون پرومتریک

شرط زبان برای مهاجرت ماما به عمان

یکی دیگر از شرایط مهاجرت ماما به عمان این است که متقاضی مدرک زبان داشته باشد. برای مهاجرت به کشور عمان، نیازی نیست که دانش زبان عربی داشته باشید. اغلب مردم عمان با زبان انگلیسی آشنایی دارند و در مدرسه آن را یاد می‌گیرند. حداقل نمره‌ای که جهت مهاجرت کاری ماما به عمان نیاز دارید، 5 است.

شرایط کاری ماماها در کشور عمان

شرایط کاری ماماها در کشور عمان

 

شرایط کاری ماماها در عمان

هنگامی‌که به‌عنوان ماما در یکی از مراکز درمانی کشور عمان مشغول به کار می‌شوید، حقوق و مزایای خوبی خواهید داشت. کارفرماها در عمان تمامی موارد مهم را در نظر می‌گیرند که به شرح زیر هستند:

  • هزینه تحصیل فرزند
  • هزینه مسکن
  • هزینه رفت‌وآمد تا محل کار

همان‌طور که در بالا اشاره شد، یکی از مزیت‌های مهاجرت ماما به عمان هزینه مسکن است. به‌طورکلی در کشور عمان برای جذب نیروی کادر درمان، تسهیلاتی از جمله مسکن را هم در نظر گرفته‌اند. با این حساب می‌توانید به‌راحتی همسر و فرزندان خود را هم به کشور عمان بیاورید. لازم به ذکر است که اگر حق مسکن خود را دریافت نکنید یا خودتان آن را رد کرده باشید، هزینه این مورد به حقوق شما اضافه خواهد شد.

ویزای مهاجرت ماما به عمان

ویزا یکی دیگر از مراحل مهمی است که در مورد مهاجرت ماما به عمان مطرح می‌شود. برای گرفتن ویزا، ابتدا باید از طرف کارفرما نامه یا قرارداد کاری داشته باشید. سپس سایر مدارک مهم از جمله گذرنامه، ترجمه مدارک تحصیلی، مدارک شناسایی و غیره را هم باید ارائه دهید. لازم به ذکر است که در صورت ناقص بودن مدارک، درخواست شما برای ویزا ریجکت می‌شود و دوباره باید درخواست دهید.

ویزای کاری عمان برای ماماها

ویزای کاری عمان برای ماماها

 

متقاضیان می‌توانند برای همسر و فرزندان خود هم ویزای کشور عمان را بگیرند. برای این‌کار باید مکان محل زندگی و میزان تمکن مالی خود را اثبات کنند. همراهان متقاضی بعد از دریافت ویزا، از تمامی حقوق عمان بهره‌مند می‌شوند. ناگفته نماند که ویزای کاری ماماها به‌صورت موقت است و بعد از تمام شدن قرارداد کاری، مهلت ویزا هم تمام می‌شود.

نتیجه‌گیری

مهاجرت ماما به عمان نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی است. برای این‌که با کارفرما به توافق برسید، باید مدارک تحصیلی خود را ترجمه کنید، گزارش آزمون پرومتریک را ارائه دهید و همچنین مدرک زبان هم داشته باشید. با استخدام شدن در یکی از مراکز درمانی، ویزای کاری می‌گیرید و می‌توانید در این کشور زندگی کنید.

همچنین می­توانید برای خانواده خود هم ویزای همراه بگیرید. لازم به ذکر است که با داشتن ویزا، از تمامی حقوق شهروندی عمان بهره‌مند می‌شوید. از حق مسکن هم برخوردار خواهید شد که مزیت بسیار خوبی است. البته اگر حق مسکن را نخواهید، مبلغ آن به حقوق شما اضافه می‌شود.

مشاوره مهاجرت